Szukaj Pokaż menu

Kiedy masz takiego pecha, że od ciebie zaczyna się epidemia

56 462  
178   24  
Zapewne każdy z nas wymieniłby wiele rzeczy, którymi może się zająć, żeby nie zostać przez świat zapomnianym. Ale ilu z nas przyszłoby do głowy, że tym cudownym sposobem może być depopulacja rodu ludzkiego, zarażenie większej lub mniejszej grupy jakąś niezwykle zjadliwą chorobą?

Hasła, fobie, rachunki i torebki - 7 najdziwniejszych internetowych kolekcji

175 188  
178   38  
W internecie można znaleźć wszystko - zwłaszcza jeśli się tego nie szuka. Jeżeli czegoś nie ma w sieci, to znaczy oczywiście, że nie istnieje. Przyjrzyjmy się zatem 7 kolejnym rzeczom, które najwyraźniej istnieją - czyli najdziwniejszym listom, zbiorom, kolekcjom (jak zwał, tak zwał), które można obejrzeć w internecie.

#1. Najbardziej "oryginalne" hasła

Badania naukowe mówią, że czasem możesz się pobawić zanim przystąpisz do pracy

35 682  
35   12  
Najpierw obowiązki czy zabawa? Badania sugerują, że najpierw można się pobawić. A kimże jesteśmy, żeby spierać się z badaniami naukowymi?

Im bardziej doroślejemy, tym bardziej zaczynamy wyznawać zasadę "najpierw obowiązki, potem zabawa". Nawet jeśli w całym równaniu zabawy jest już coraz mniej, to i tak czujemy, że jeśli najpierw nie weźmiemy się do roboty, to w najlepszym razie dopadnie nas prokrastynacyjny kac i będziemy mieli wyrzuty sumienia, bo nie udało nam się nic zrobić i będziemy obwiniać Szatana za swoje życiowe niepowodzenia i on się o tym dowie i będzie bardzo niezadowolony. Najnowsze badania, opublikowane w piśmie Psychological Science, wskazują jednak, że być może niepotrzebnie się martwimy, bo eksperymentalnie dowiedziono, że nawet odwrócona kolejność, tzn. "najpierw zabawa, a później robota" pozwala człowiekowi zachować dobry nastrój.

Pracownicy Chicago Booth School of Business z profesorem Edem O’Brienem przygotowali domowe spa w jednym z laboratoriów na uczelni. Następnie ogłosili, że każdy z 259 uczących się tam studentów może odwiedzić spa podczas tygodni następujących po sesji zimowej lub poprzedzających ją w danym roku akademickim. To ważne, bo po sesji letniej i tak większość studentów ma w dupie wyniki sesji, bo są już wakacje. Każdy ze studentów odwiedzających spa miał za zadanie przewidzieć i ocenić swój nastrój przed wizytą i po wizycie w spa.

Studenci, którzy odwiedzali spa przed sesją, przewidywali, że nie będą czerpać z wizyty dużej przyjemności z powodu nadchodzących egzaminów, a tymczasem okazało się, że wizyta w spa dawała im tyle samo frajdy, co studentom, którzy odwiedzili je już po sesji.

O’Brien wskazuje, że interpretację wyników badań należy trzymać w ryzach, bo co innego drobna przyjemność przed wykonaniem czekającego nas zadania, a co innego całkowite zaniedbanie obowiązku przez rzucenie się w wir przyjemności. Albo czekaj… Może naukowcy nie mają do końca racji? Zróbmy tak: przez kilka tygodni zaniedbuj całkowicie swoje obowiązki rodzinne, zawodowe czy jakiekolwiek inne na rzecz przyjemności i po tych kilku tygodniach daj nam znać jak poszło.
35
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Hasła, fobie, rachunki i torebki - 7 najdziwniejszych internetowych kolekcji
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Polska to nie kraj, to stan umysłu – Kazik Staszewski pokazał mamę
Przejdź do artykułu Jakie są konsekwencje zapijania alkoholu napojem energetyzującym
Przejdź do artykułu 8 koszmarnych przeczuć, które niestety się sprawdziły
Przejdź do artykułu Dlaczego czas płynie szybciej wraz z wiekiem
Przejdź do artykułu 15 zawodów, które już nie istnieją
Przejdź do artykułu Ile niezdrowego cukru zawierają dania, które regularnie spożywamy
Przejdź do artykułu Kiedy wychodzisz za mąż po 30. – Demotywatory
Przejdź do artykułu Mistrzowie internetu XXIV - Nigdy nie czuł się tak urażony przez żadne porno
Przejdź do artykułu Kilka przerażających teorii opisujących naszą rzeczywistość

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą