Szukaj Pokaż menu

​Christopher Nolan zapewnia, że w filmie „Oppenheimer” nie użyto żadnych efektów CGI – Filmoteka Joe Monstera

31 578  
155   38  
Dzisiaj:
  • „Wonka” na pierwszym zwiastunie
  • Mamy pierwszy zwiastun „Napoleona” z Joaquinem Phoenixem w roli głównej
  • Christopher Nolan zapewnia, że w filmie „Oppenheimer” nie użyto żadnych efektów CGI
  • „Sukcesja” rozwaliła tegoroczne nominacje do nagród Emmy
  • „Wiedźmina” od Netflixa ogląda coraz mniej osób

Kelnerzy i kelnerki opisują najdziwniejsze rzeczy, o które poprosili ich klienci

27 030  
124   12  
Druga część zaskakujących rzeczy, o które ludzie poprosili kelnerów.

7 przypadków, kiedy ktoś na planie filmowym jednak poszedł po rozum do głowy

38 363  
190   19  
Ach, gdyby tak ktoś powiedział DiCaprio, że wcale nie musiał iść na dno w Titanicu…

#1. Król Lew

2028611fda5a7541.jpg

Zacznijmy od czegoś łagodnego – czyli od przeznaczonych dla dzieci (podobno!) bajek Disneya. Jeden z największych wyciskaczy łez wszech czasów, „Król Lew”, mógł kończyć się zupełnie inaczej. W alternatywnej wersji Skaza zrzuca ze skały Simbę, po czym sam, śmiejąc się histerycznie, ginie w płomieniach. Ktoś jednak w Disneyu doszedł do wniosku, że to może być nieco zbyt ciężkie jak na film dla dzieci i ta wersja nie trafiła do ostatecznej produkcji.
screenrant.com

#2. Rambo: Pierwsza krew

20286051604ea402.jpg

Nie wszyscy wiedzą zapewne, że film „Rambo” powstał w oparciu o książkę… choć zdecydowanie odbiega od tego, co jej autor miał na myśli. Tak czy inaczej „Pierwsza Krew” miała też być ostatnią. Oryginalne zakończenie zakładało, że główny bohater popełni samobójstwo. Odtwórca roli, Sylvester Stallone, uzasadnił jednak, że Rambo nacierpiał się już wystarczająco i poprosił o zmianę zakończenia. Cóż, z pewnością ułatwiło to nakręcenie sequeli.
ew.com

#3. Powrót Jedi

2028607fefc58303.jpg

„Gwiezdne wojny” mają swoich wyznawców, gotowych pokroić się w obronie „czci” każdego z filmów. Nie brakuje jednak i osób, dla których temat został wyeksploatowany już do maksimum. Można by podejrzewać, że do tych ostatnich w pewnym momencie zaliczał się nawet sam George Lucas, który chciał wywrócić „Powrót Jedi” do góry nogami – przenosząc Luke’a Skywalkera na ciemną stronę mocy. Miał on ogłosić się nowym Vaderem i zapałać żądzą przejęcia władzy nad światem.
wealthofgeeks.com

#4. Faceci w czerni II

2028606aed694694.jpg

Nie zawsze zmiana zakończenia uzależniona jest od widzimisię reżysera czy sentymentów odtwórcy głównej roli. Niekiedy wymuszają ją „obiektywne”, a przynajmniej zewnętrzne okoliczności. Tak było z „Facetami w czerni II”, którzy premierę mieli w wakacje 2002 roku. Oczywiści wszystkie sceny – łącznie z końcowymi – nagrano odpowiednio wcześniej… i potem trzeba było się z nich chyłkiem wycofać. Wszystko przez to, że ulokowano je na tle World Trade Center – po tragedii z września 2001 nie do pomyślenia było wykorzystanie wieżowców w filmie rozrywkowym.
tvguide.com

#5. Efekt motyla

2028608c1571e025.jpg

Wystarczy niewielka zmiana pojedynczej sceny, by całkowicie wpłynąć na obraz filmu? Zapewne tak, co nie zmienia faktu, że „Efekt motyla” pozostaje jedną z najbardziej cenionych produkcji filmowych. Ciekawe, jak inny byłby odbiór filmu, gdyby reżyser zdecydował się na pierwotny pomysł na piątą linię czasu. Zakładała ona bowiem, że główny bohater – Evan – cofa się do swoich narodzin i… popełnia samobójstwo, dusząc się pępowiną. Ponoć w ten sposób Evan jeszcze mocniej dałby wyraz swojemu poświęceniu. Rzecz w tym, że w Hollywood uśmiercanie głównych bohaterów nigdy nie było zbyt mile widziane.
gamerant.com

#6. Legenda Zorro

20286096e5fa2b86.jpg

Dobry film poznaje się nie po tym, jak się zaczyna, a jak się kończy? Niewykluczone, że coś jest na rzeczy – wziąwszy pod uwagę, czym kierują się twórcy. Dobrym przykładem jest „Legenda Zorro” z 2005 roku. Oryginalnie młody Joaquin miał zabrać kostium swojego ojca i odjechać w stronę zachodzącego słońca. Z zakończenia jednak zrezygnowano, bo… przekreśliłoby ono możliwość wyprodukowania kontynuacji. Nadmierna asekuracja, można by pomyśleć, skoro już sama „Legenda” była według krytyków mizernym sequelem „Maski Zorro”.
eightieskids.com

#7. Długi pocałunek na dobranoc

20286108801827d7.jpg

Czy film ma spełniać artystyczne ambicje twórców? Bynajmniej. Przede wszystkim zaspokoić ma finansowe oczekiwania producentów, a zatem nie można sobie pozwolić na to, że coś nie przypadnie do gustu „masowemu widzowi”. Stąd pokazy przed publicznością testową i wprowadzane w ich konsekwencji zmiany. Ucierpiał na tym np. „Długi pocałunek na dobranoc”, który miał się kończyć śmiercią Mitcha. Podczas próbnego pokazu publiczność zdecydowała jednak, że „nie można uśmiercić Samuela L. Jacksona” i chcąc nie chcąc, twórcy musieli edytować zakończenie.
theguardian.com
190
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Kelnerzy i kelnerki opisują najdziwniejsze rzeczy, o które poprosili ich klienci
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Historia milionerki, która nie opuszczała pokoju hotelowego
Przejdź do artykułu 15 zawodów, które już nie istnieją
Przejdź do artykułu 8 koszmarnych przeczuć, które niestety się sprawdziły
Przejdź do artykułu 7 nietuszowanych ciekawostek o kosmetykach
Przejdź do artykułu Liczniki i kokpity w samochodach, które wyprzedziły swoje czasy
Przejdź do artykułu Najgłupsze, najśmieszniejsze lub najdziwniejsze pozwy sądowe, jakie widział świat
Przejdź do artykułu Ludzie, którzy mieli niesamowitego farta
Przejdź do artykułu Tak wyglądały hollywoodzkie gwiazdy, mając około 20 lat

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą