Szukaj Pokaż menu

Demotywatory DXCIV - oto jak pan Wiesław opisał swoją małżonkę w pozwie rozwodowym

98 791  
306   153  
W ostatnich dniach mieliśmy dwa jubileusze, które przyniosły parę memów – 40-lecie stanu wojennego (gimbaza nie pamięta) oraz 40-lecie Bayer Full (to chyba Czarnek wyliczał od 1984). Ale kontentu dostarczyły nam także postaci znane, takie jak obecni i byli kierowcy (Wojewódzki i Piotr Kraśko). Zaś Dorota Wellman celnie nabija się z pomysłu na "rejestr ciąż".

Kobieta bezlitośnie wyśmiała wykwintną kolację, którą zjedli z przyjaciółmi w restauracji z gwiazdką Michelin

74 194  
274   96  
Wprawdzie w Polsce nie mamy wielu lokali z gwiazdkami Michelin, jednak na świecie jest ich całkiem sporo. Pewna kobieta postanowiła bezlitośnie wyśmiać najbardziej absurdalne dania, z jakimi wraz z przyjaciółmi mieli styczność w trakcie kolacji w jednym z takich miejsc.

Ten niezręczny moment: 10 błędów, które sporo kosztowały

57 941  
270   69  
Upadłeś? Zostałeś oblany wodą? Kot nasikał do twoich butów? Kupiłeś przeterminowane mleko? Nie zniechęcaj się i nie uważaj tego za porażkę dekady, bo historia zna gorsze przypadki pecha.

#1. Odrzucona J.K. Rowling

12 wydawców odrzuciło rękopis Harry'ego Pottera, zanim Bloomsbury ostatecznie zgodziło się opublikować historię 11-letniego chłopca. Na decyzję o publikacji wpłynęła opinia ośmioletniej córki szefowej wydawnictwa. Książki zostały ostatecznie przetłumaczone na 60 języków, a Rowling na serii o Harrym Potterze zarobiła około 1,5 miliarda dolarów.

#2. Jak się pozbyć ponad 4 mln funtów

James Howells kupił 7500 bitcoinów w 2009 roku, kiedy ich wartość była prawie zerowa. W 2013 roku jeden bitcoin był wyceniany na 613 GBP. W ten sposób papiery wartościowe Howella osiągnęły wartość 4,5 miliona funtów. Jedynym problemem było to, że Howells trzymał klucz prywatny do portfela z ok. 7500 BTC na twardym dysku w szufladzie. Kompletnie o tym zapomniał i wyrzucił dysk do śmieci, wraz z niepotrzebnymi papierami. Po uświadomieniu sobie co zrobił, Howells próbował odszukać dysk, ale jak dotąd mu się nie udało.

#3. Poskąpił 250 tys. dolarów

Właściciele Google'a, Larry Page i Sergey Brin rozpoczęli negocjacje z założycielem Excite, George'em Bellem w 1999 roku, ponieważ chcieli sprzedać wyszukiwarkę za milion dolarów. Bell był gotów zapłacić nie więcej niż 750 000 dolarów. Dzisiaj Google wyceniane jest na prawie 458 miliardów dolarów. Ups.

#4. A mógł zabić...

W 1914 roku brytyjski żołnierz Henry Tandey, którego uhonorowano największą liczbą odznaczeń, przeszedł obok nieuzbrojonego i rannego Adolfa Hitlera leżącego w rowie, ale postanowił go nie dobijać.

#5. Czeski błąd Japończyka

W 2005 roku japoński pracownik giełdy był winien równowartość ok. 190 milionów funtów swojej firmie po błędzie handlowym: sprzedał 610 000 akcji po 1 jenie, zamiast sprzedać jedną akcję za 610 000 jenów, jak mu polecono. Giełda odrzuciła prośbę spółki o anulowanie sprzedaży, więc spółka musiała odkupić własne akcje.

#6. Wkurzony Czyngis-chan

Pierwszy wielki chan imperium mongolskiego, Czyngis-chan, próbował w XIII wieku nawiązać stosunki dyplomatyczne i handlowe z Ala ad-Din Mohammedem, władcą sąsiedniego Imperium Chorezmijskiego (terytorium współczesnego Iranu, Azerbejdżanu, Afganistanu i Pakistanu). Jednak po tym, jak wszystkie propozycje Czyngis-chana zostały odrzucone, a mongolski poseł pozbawiony głowy, Czyngis-chan gwałtownie zareagował na tę formę odmowy i wysłał 200 000 żołnierzy, aby podbili Chorezm.

#7. Trzeba było ich przyjąć

Facebook nie zatrudnił programistów Briana Actona i Jana Kouma, kiedy starali się tam o pracę. Kilka lat później Facebook odkupił WhatsAppa od odrzuconych programistów za 16 miliardów dolarów.

#8. Zbyt szerokie pociągi

Francuskie koleje państwowe wydały 16 miliardów dolarów na nowy zestaw pociągów. Niestety pociągi okazały się zbyt szerokie dla ponad 1300 peronów na stacjach w całym kraju. Rozwiązanie problemu, czyli przeróbki peronów, mają kosztować 50 mln euro. To prawie jak kupienie samochodu i niesprawdzenie, czy pasuje do twojego garażu. Tylko dużo gorzej.

#9. Dobili targu z The Tremeloes

W 1962 roku firma fonograficzna Decca szukała nowych zespołów i nowych artystów. Przesłuchali dwa zespoły w swoich studiach w Londynie i podpisali kontrakt z Brianem Poole'm i The Tremeloes. Czy wiesz, jaki zespół odrzucili? Kwartet z Liverpoolu, który później stał się znany jako The Beatles.

#10. Kosztowna literówka

Rząd brytyjski został w roku 2009 pozwany o odszkodowanie w wysokości 9 mln funtów z powodu błędu biurokratycznego: w nazwie firmy dodano dodatkową literę, w wyniku czego została zlikwidowana nie ta firma. Ponad 250 osób zostało bez pracy, gdy Taylor and Son została pomylona z bankrutem Taylor and Sons.
270
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Kobieta bezlitośnie wyśmiała wykwintną kolację, którą zjedli z przyjaciółmi w restauracji z gwiazdką Michelin
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Historia milionerki, która nie opuszczała pokoju hotelowego
Przejdź do artykułu 15 zawodów, które już nie istnieją
Przejdź do artykułu 8 koszmarnych przeczuć, które niestety się sprawdziły
Przejdź do artykułu 7 nietuszowanych ciekawostek o kosmetykach
Przejdź do artykułu Polska to nie kraj, to stan umysłu – Kazik Staszewski pokazał mamę
Przejdź do artykułu Najgłupsze, najśmieszniejsze lub najdziwniejsze pozwy sądowe, jakie widział świat
Przejdź do artykułu Faktopedia – Wyjątkowe wkładki do butów
Przejdź do artykułu Nie zdajemy sobie sprawy z rozmiaru tych rzeczy, dopóki nie porównamy ich z człowiekiem XXIII

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą