Szukaj Pokaż menu

Kompilacja najgorszych pasażerów w samolotach II

110 484  
294   53  
Jakby wielogodzinna podróż samolotem nie była już sama w sobie wyczerpująca, czasem trafiają się inni pasażerowie, którzy potrafią nas dobić.

#1. Zwarty i gotowy

Jak nazywają swoich ukochanych mieszkańcy różnych części globu

76 641  
182   54  
Co kraj, to obyczaj. Polak powie do swojej dziewczyny "myszko", "cukiereczku", czy "kochanie". Ona nazwie go "tygryskiem" lub na przykład "misiem". Mieszkańcom innych krajów wyobraźni nie brakuje...

#1. Owoc mojego serca

Kliknij i zobacz więcej!

Brytyjski uczony, który okazał się być ojcem około 600 dzieci

70 796  
180   35  
Brytyjski biolog Bertold Wiesner w swojej klinice leczenia bezpłodności okazywał kobietom nie tylko pomoc medyczną, ale także gwarantował nasienie od dawcy z wysokim IQ - swoje własne.

Kliknij i zobacz więcej!
Bertold Wiesner
Pacjentki kliniki nie były informowane o tym, kto jest dawcą nasienia - w tym względzie obowiązywała absolutna anonimowość. Kilka lat temu na grupie 18 poczętych w klinice osób przeprowadzono testy DNA i 12 z nich okazały się dziećmi Wiesnera.

Kliknij i zobacz więcej!
Bertold Wiesner

Pacjentkami doktora Wiesnera były zamożne kobiety, których mężowie byli bezpłodni. W późniejszym czasie żona Bertolda Wiesnera, Mary Barton zniszczyła wszystkie dokumenty medyczne potwierdzające ojcostwo biologa, więc do niedawna nikt nie przypuszczał, że uczony jest biologicznym ojcem tak ogromnej liczby dzieci (szacuje się, że ok. 600).
Kliknij i zobacz więcej!
Przyrodni bracia: Barry Stevens z Kanady i David Gollancz z Londynu

Fakt ten pozostawał nieznany do czasu, aż dwaj mężczyźni, poczęci w wyniku sztucznego zapłodnienia w klinice, w wyniku dochodzenia ustalili, że w okresie od lat 40. do połowy lat 60. ubiegłego wieku w 2/3 przypadków dawcą spermy był sam doktor. Kanadyjski reżyser Barry Stevens, który okazał się być synem biologa, dowiódł, że na przestrzeni 20 lat Wiesner systematycznie przekazywał do banku swój materiał biologiczny.
Inny syn Wiesnera, londyński adwokat David Gollancz, w wieku 12 lat dowiedział się, że człowiek, którego uważał za ojca, nie był nim, ale nazwisko biologicznego ojca nie było mu znane. Test DNA pomógł dociec prawdy. Davidowi obecnie udało się odnaleźć 11 przyrodnich braci i sióstr, poczętych w ten sam sposób.
Kliknij i zobacz więcej!
Rodzinne podobieństwo: Barry Stevens ze zdjęciem ojca - Bertolda Wiesnera

Wyniki dochodzenia oszołomiły Davida:
To było bardzo frustrujące, ponieważ sztuczne zapłodnienie na skalę przemysłową było stosowane jedynie przy hodowli bydła. Nie podoba mi się to uczucie, że nas również "hodowano".
Samo odnalezienie braci i sióstr David uważa za życiowo satysfakcjonujące doświadczenie:
Chciałbym ich bliżej poznać. Najchętniej postawiłbym ogromny namiot i zaprosił ich wszystkich na imprezę.

Kliknij i zobacz więcej!

Bertold Wiesner i jego żona Mary Barton

Klinika Wiesnera i Barton, założona w Londynie w Portland Place, pomogła zajść w ciążę 1,5 tys. kobiet. Ponieważ klinika gwarantowała wysoki poziom IQ dawców, zatem i honoraria doktora były wysokie. A skoro nie było zbyt wielu dawców, a tym bardziej tych z wyższym IQ, trzeba było wykazać się pomysłowością.
Kliknij i zobacz więcej!
Bertold Wiesner

Bertold Wiesner zmarł w 1972 roku w wieku 70 lat. Przez następne 35 lat po jego śmierci nikt nie domyślał się szokującej prawdy. Teraz jego syn David Gollancz walczy o zmianę na poziomie legislacyjnym kwestii anonimowości dawcy nasienia, aby takie osoby jak on miały możliwość poznania swoich prawdziwych rodziców oraz by nie dochodziło do tego typu patologii, jaka miała miejsce w klinice jego ojca.
180
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Jak nazywają swoich ukochanych mieszkańcy różnych części globu
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Liczniki i kokpity w samochodach, które wyprzedziły swoje czasy
Przejdź do artykułu Nieprawdopodobne historie spadkowe
Przejdź do artykułu Najlepsze miejsca na spędzenie udanego urlopu
Przejdź do artykułu Duchy na XIX-wiecznych fotografiach
Przejdź do artykułu Polska to nie kraj, to stan umysłu – Kazik Staszewski pokazał mamę
Przejdź do artykułu 7 ciekawostek o nie tak znowu wielkich odkrywcach i rozczarowujących odkryciach
Przejdź do artykułu Ludzie, którzy mieli niesamowitego farta
Przejdź do artykułu Timor Wschodni - relacja bojownika z wyprawy do krańca świata, który w końcu ma szanse na normalność
Przejdź do artykułu 12 ciekawostek o motoryzacji w Chinach, których nie znajdziecie w żadnym innym artykule

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą